Wyniki 2008


3. Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Mogilno, 6 stycznia 2008 r.
10 km

1. Kamil Sieracki Zawisza Bydgoszcz 33:52
4. (1. M40) Ryszard Płochocki 36:10
126. Piotr Maciejewski 52:28
127. Marek Frontczak 52:29


4. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka
Kościelna Wieś - Kalisz, 2 lutego 2008 r.

1. Dariusz Cichorek Finisz Kalisz M30 02:54:50
2. Krzysztof Górny Finisz Kalisz M30 03:01:47
3. Ryszard Płochocki Supermaraton Kalisz M40 03:02:22
4. Krzysztof Kasprzak Krotosz Krotoszyn M40 03:04:04
5. Dariusz Kochanek Finisz Kalisz M30 03:07:41
6. Czesław Sienkiewicz Krotosz Krotoszyn M50 03:09:30
7. Radosław Adamus Maraton Ostrów M40 03:11:09
8. Krzysztof Tomaszewski Geotermia Uniejów M40 03:13:32
9. Adam Serocki Gryf Elblag M30 03:14:58
10. Krzysztof Wojtecki MaratonyPolskie.PL Team M40 03:15:55
11. Krzysztof Chrzanowski Sokół Koło M50 03:16:08
12. Zenon Radziejewski Września M40 03:16:38
13. Karolina Rakieć Supermaraton Kalisz K20 03:17:27
14. Wiesław Garbarek Trucht Jarocin M50 03:18:47
15. Robert Derda Jogging Świnoujście M30 03:20:43
16. Janusz Grzegorek Września M40 03:22:57
17. Łukasz Skolik Krotosz Krotoszyn M30 03:25:21
18. Józef Mika Brylant Kónik M40 03:25:43
19. Dominik Krumin ŚO Straży Granicznej Wrocław M20 03:26:20
20. Tadeusz Ruta Meta Lubliniec M50 03:28:12
21. Mariusz Ludkiewicz KP PSP Zgorzelec M30 03:30:05
22. Jerzy Wyka Supermaraton Kalisz M30 03:34:52
23. Mirosław Wira Piast Wrocław M40 03:36:25
24. Piotr Wiercioch Wągrowiec M30 03:36:25
25. Jacej Rudy biegajznami.pl Wrocław M20 03:37:56
26. Jacek Matuszewski Trucht Jarocin M40 03:38:30
27. Mariusz Kieslich Brylant Kónik M40 03:38:38
28. Rafał Lindner Energetyk Rybnik M20 03:38:45
29. Witold Sitek Maraton Ostrów M50 03:39:38
30. Stanisław Giemza Groniczek Bielsko-Biała M50 03:39:45
31. Leszek Litwa Sokół Koło M40 03:39:55
33. Przemysław Torłop Grupa Trójmiasto M40 03:39:57
32. Włodzimierz Chajdas Geotermia Uniejów M40 03:40:54
34. Andrzej Siejak Trucht Jarocin M40 03:42:58
35. Marek Woźniak Florian Chojnice M40 03:43:10
36. Mariusz Kurzajczyk Supermaraton Kalisz M40 03:44:31
37. Witold Sikorski Run 42 Bobolice M40 03:45:25
38. Grzegorz Wnuk Energetyk Rybnik M40 03:47:59
39. Grzegorz Tarczyński Maraton Pęgów M30 03:49:00
40. Tomasz Rusiecki Poznań M30 03:49:17
41. Piotr Kęszka Kalisz M30 03:49:34
42. Tomasz Krauze Piast Wrocław M40 03:50:27
43. Katarzyna Werner Maraton Turek K20 03:50:55
44. Czesław Werner Florian Chojnice M40 03:51:28
45. Grzegorz Smoczyk Triathlon Delfin Kalisz M20 03:54:28
46. Rafał Ławski Swarzędz M30 03:54:30
47. Andrzej Frątczak Supermaraton Kalisz M50 03:55:19
48. Marek Bota 64-sto Leszno M40 03:55:49
49. Artur Bulka Run Bike Kraków M50 03:56:26
50. Robert Rzepecki Supermaraton Kalisz M40 03:58:39
51. Robert Kokoszek Energetyk Rybnik M30 03:58:50
52. Marek Frontczak Supermaraton Kalisz M50 03:59:13
53. Paweł Szymczak Maniac Poznań M30 03:59:24
54. Mirosław Lasota Wałcz M50 03:59:28
55. Dariusz Mańkowski UMiG Jastrowie M40 03:59:28
56. Janusz Wacnik Rzeszów M40 03:59:35
57. Agnieszka Mizera Wrocław K30 03:59:47
58. Dariusz Hurysz Poznań M40 03:59:54
59. Roman Oskierko Białków M40 04:02:48
60. Lech Piskor Halinka Elbląg M50 04:06:00
61. Janusz Kotłowski Geotermia Uniejów M40 04:06:30
62. Piotr Horała Piast Wrocław M20 04:06:38
63. Marian Zielonka Maraton Ostrów M50 04:09:18
64. Robert Korab MaratonyPolskie.PL Team M30 04:10:02
66. Mirosław Dziurdzielewski Piast Wrocław M40 04:11:15
65. Jarema Dubiecki Arturówek Łódź M30 04:11:15
67. Aleksy Szablicki Meta Lubliniec M40 04:11:28
68. Zdzisław Druciarek Kalisz M50 04:12:48
70. Mariusz Chodor biegajznami.pl Złotoryja M20 04:13:56
69. Adam Goebel Kraków M40 04:14:50
71. Marian Bukowski Pasat Końskie M60 04:16:30
72. Waldemar Grzeszczuk Olimp Tomaszów Maz. M40 04:20:58
73. Czesław Rozbicki Artemis Wrocław M60 04:22:00
74. Jacek Matysiak Maraton Ostrów M40 04:22:14
75. Dorota Woźniak Florian Chojnice K20 04:23:24
76. Irena Lasota Wałcz K50 04:25:00
77. Robert Gudowski biegajznami.pl Jelenia Góra M30 04:26:41
79. Witold Olejniczak Maraton Ostrów M50 04:26:55
78. Marek Krzemiński Wrocław M50 04:26:55
80. Tomasz Lis Malta Poznań M40 04:31:56
81. Witold Ludwa Poznań M40 04:31:56
82. Grażyna Malek Gryf Elblag K40 04:34:50
83. Wojciech Adamski Wrocław M50 04:38:51
84. Urszula Pomykała Tyskie SS K40 04:39:05
85. Olga Nabiałek Lubliniec K40 04:40:09
86. Marek Szewczyk Poznań M50 04:41:25
87. Zdzisław Szymański Sokół Koło M60 04:48:30
88. Wojciech Pasek Pasat Końskie M40 04:48:57
89. Marian Zdanowski Poznań M50 04:51:24
90. Tomasz Doliński Orkiestra Repr. śOW M40 04:52:52
91. Henryk Kaczmarek Waza Khwa (Afganistan) M50 04:53.32
92. Krzysztof Krok Muszyna M40 04:57:32
93. Tomasz Ławniczak Poczta Polska Poznań M20 04:57:57
94. Tadeusz Tomeczek Supermaraton Kalisz M50 05:05:42
95. Andrzej Wolniak Supermaraton Kalisz M50 05:05:42
96. Magdalena Raczyńska Meta Lubliniec K20 06:04:30
97. Barbara Gil Sierpc K60 06:16:52
98. Jerzy Bednarz Poznań M60 06:16:52


Półmaraton
1. Piotr Taczka Ostrów Wielkopolski M30 01:32:00
2. Piotr Miklas Finisz Kalisz M40 01:33:22
3. Wojciech świdurski Trucht Jarocin M40 01:40:37
4. Henryk Czerniak Maratończyk Kołaczkowo M60 01:49:30
5. Mirosław Wziątek Brylanta Kórnik M50 01:54:25
6. Dariusz Stawski Arturówek Łódź M50 01:55:00
7. Damian Bugajny Kalisz M30 02:00:12
8. Piotr Żukowski Warszawa M50 02:00:35
9. Katarzyna Gdowska Kraków K30 02:06:00
10. Piotr Maciejewski Supermaraton Kalisz M50 02:18:35
11. Zbigniew Kaczmarkiewicz Supermaraton Kalisz M50 02:25:10
12. Mateusz Raczyński KTW Kalisz M20 02:57:50
13. Gracjan Wolniak Kalisz M20 03:26:10


24. Otwarty Ogólnopolski Bieg Zimowy im. Mariana Michalskiego
Jarocin, 16 lutego 2008 r.
8,3 km

1. Maciej Muślewski AR Poznań 26:09
12. (1. M40) Ryszard Płochocki 29:25
33. (3. M50) Marek Frontczak 35:50
33. (3. M50) Andrzej Frątczak 35:50
47. Andrzej Wolniak 40:45
52. Tadeusz Tomeczek 42:04


1. Bieg o Grand Prix Ostrowa
2 marca 2008 r.
ok. 10 km

1. Ryszard Płochocki 33:53
2. Aron Przybył Finiszu Kalisz 34:17
3. Marian Świtoń Bukownica 34:41
33. Andrzej Wolniak 49:29
38. Tadeusz Tomeczek 51:36


4. Bieg Maniacka Dziesiątka
Poznań, 15 marca 2008 r.
10 km

1. Michał Bartoszak (Triathlon Poznań) 31:36 (netto) 2. Andrzej Krzyścin (Altom Gniezno) 31:41
3. Tomasz Sobczyk (Żórawina) 31:45 23. (3. M40). Ryszard Płochocki 34:40
34. (1. K) Marzena Kłuczyńska (Poznań) 35:28
54. (2. K) Karolina Rakieć 36:40
192. Robert Rzepecki 41:46
199. Marek Frontczak 42:04
225. Mariusz Kurzajczyk 42:38
233. Andrzej Frątczak 42:48
580. Andrzej Wolniak 50:35
638. Tadeusz Tomeczek 52:31


Grand Prix Ostrowa 2008 - Półmaraton
30 marca 2008 r.

1. Ryszard Płochocki 1:18:00
2. Piotr Taczaka (Ostrów) 1:19:28
3. Krzysztof Kasprzak (Krotosz) 1:21:11
17. Robert Rzepecki 1:34:51
21. Mariusz Kurzajczyk 1:39:31
Jacek Raczyński 1:39:31
23. Marek Frontczak 1:40:13
44. Andrzej Wolniak 2:00:43
45. Tadeusz Tomeczek 2:03:11


23. Bieg Sokoła
Bukówiec, 6 kwietnia 2008 r.
15 km

1. Dariusz Kruczkowski (Zawisza Bydgoszcz) 48:29
2. Sergey Kroulaydis (Ukraina) 48:41
3. Andrzej Krzyścin (Altom Gniezno) 48:57
12. Ryszard Płochocki 52:32
32. (1. K) Karolina Rakieć 56:34


1. Półmaraton Poznański
6 kwietnia 2008 r.

1. Nathan Soimo (Kenia) 1:05:58 (netto)
2. Marek Jaroszewski 1:08:12
3. Yevgen Sirotin (Ukraina) 1:08:24
51. Daniel Olszyna 1:25:42
117. Robert Rzepecki 1:30:13
140. Mariusz Kurzajczyk 1:32:29
185. Marek Frontczak 1:35:04
243. Jacek Raczyński 1:37:32
484. Andrzej Frątczak 1:48:05
644. Andrzej Wolniak 1:54:49


44. Cross Ostrzeszowski
13 kwietnia 2008 r.
21,1 km

1. Klaudiusz Kozłowski Altomu Gniezno
5. (3. M40) Ryszard Płochocki
(1 K) Karolina Rakieć
Mariusz Kurzajczyk
Andrzej Wolniak
Tadeusz Tomeczek


35. Maraton Dębno
13 kwietnia 2008 r.

1. Juryj Hyczun (Ukraina) 2:10:59
2. Henryk Szost (Grunwald Poznań) 2:11:58 netto (2:11:59 brutto)
3. Rafał Wójcik (Kielce) 2:13:02
232. Marek Frontczak 3:25:20 (3:25:39)
488. Mirosław Antczak 3:57:29 (3:57:51)


18. Biegi Uliczne Wiosna Cekowska
Ogólnopolski Bieg im. Adama Mariana Walczaka
19 kwietnia 2008 r.
5 km

1. Waldemar Glinka (Świdnica) 14:44
2. Aleksiej Gurkin (Rosja) 14:49
3. Wołodymyr Tomaszow (Ukraina) 14:55
11. Ryszard Płochocki 16:54
13. (1. K) Olha Kalendarowa (Ukraina) 17:06
21. (3. K) Karolina Rakieć 17:37
45. Marek Frontczak 21:00
57. Andrzej Wolniak 23:16
60. Tadeusz Tomeczek 24:27


1. Półmaraton Dąbrowski
Dąbrowa Górnicza, 20 kwietnia 2008 r.

1. Wołodymyr Tomaszow (Ukraina) 1:07:27 (brutto)
2. Jerzy Zawierucha (Jastrzębie) 1:07:57
3. Witalij Belowol (Białoruś) 1:10:03
11. (2. M40) Ryszard Płochocki 1:15:56
22. (1. K) Wioletta Uryga (Kluczbork) 1:19:10
31. (4. K, 2. K20) Karolina Rakieć 1:22:58
69. Robert Rzepecki 1:30:13
73. Mariusz Kurzajczyk 1:31:29
142. Damian Bugajny 1:38:52


10. Międzynarodowy Rudzki Bieg 12-godzinny
Ruda Śląska, 26 kwietnia 2008 r.

1. Piotr Kuryło (Ślepsk) 140.390 m
2. Attila Vozar (Węgry) 139.457
3. Marek Sieja (Żagań) 134.569
40. Janusz Banaś 93.675 m


22. Bieg Kolska Patera
Koło, 27 kwietnia 2008 r.
10 km

1. Artur Kamiński (Płock) 34:53
2. Piotr Taczka (Ostrów) 35:51
3. Mariusz Adamkiewicz (Koło) 36:03
13. Damian Bugajny 42:23


26. Maraton Toruński
27 kwietnia 2008 r.

1. Adam Dobrzyński (K-Link Polska) 2:23:17
2. Tomasz Drąg (Łubianka) 2:26:06
3. Robert Celiński (Trzebieszów) 2:26:56
289. Mirosław Antczak 3:47:25


7. Maraton Jelcz-Laskowice
1 maja 2008 r.

1. Adam Wałowski (Meta Lubliniec) 2:45:09
2. Piotr Spaliński (Fiodor Oława) 2:53:10
3. Robert Jędrusiński (Piast Wrocław) 2:54:07
13. Jerzy Wyka 3:09:42
27. Robert Rzepecki 3:23:13
94. Andrzej Wolniak 4:22:09


1. Bieg Śladami Braci Gillerów
Optaówek, 1 maja 2008 r.
ok. 9 km

1. Juryj Hyczun (Ukraina) 27:58
2. Aleksandr Moch (Kirgizja) 27:59
3. Mykoła Juchymczuk (Ukraina) 28:04
41. Dariusz Kujawa 37:43
42. Damian Bugajny. 37:43
47. Marek Frontczak 39:07
57. Zdzisław Druciarek 41:42
67. Tadeusz Tomeczek 45:53
71. Piotr Maciejewski 47:28


7. ArcelorMittal Cracovia Maraton
4 maja 2008 r.

1. Andrej Gordiejew (Rosja) 2:13:41
2. Jan Białk 2:16:24 (2:16:25 brutto)
3. Aleh Hur (Białoruś) 2:20:07 (2:20:08)
226. Mariusz Kurzajczyk 3:21:43 (3:21:54)
241. Robert Rzepecki 3:22:46 (3:22:58)
386. Marek Frontczak 3:32:45 (3:32:56)
1271. Jerzy Wyka 4:46:00 (4:47:22)


Amatorskie Mistrzostwa Kalisza w przełajach
17 maja 2008 r.
ok. 4,8 km

Kobiety
1. Karolina Rakieć
2. Anna Grzesiak (Triathlon Delfin)
3. Magdalena Kurzajczyk
4. Agnieszka Kurzajczyk

Mężczyźni
1. Aron Przybył (Finisz)
2. Ryszard Płochocki
3. Andrzej Baran
5. Daniel Olszyna
10. Dariusz Kujawa
14. Marek Frontczak
16. Zdzisław Druciarek
18. Piotr Maciejewski
20. Tadeusz Tomeczek
21. Mariusz Kurzajczyk
26. Adam Rogacki

Mistrzostwa Kalisza i powiatu nauczycieli
1. Daniel Olszyna


5. mBank Maraton
Łódź, 18 maja 2008 r.

1. Richard Rotich (Kenia) 2:21:13 (2:21:14 brutto)
2. Adam Dobrzyński (Gdynia) 2:21:17 (2:21:19)
3. Reuben Kwambai (Kenia) 2:21:41 (2:21:43)
10. (1. K) Arleta Meloch 2:47:23 (2:47:24
16. (4. K, 3. K25) Karolina Rakieć 2:54:18 (2:54:20)
17. (1. M45) Ryszard Płochocki 2:54:18 (2:54:20)
140. Mirosław Antczak 3:38:37 (3:39:12)
226. Mariusz Kurzajczyk 3:39:03 (3:39:12)
241. Robert Rzepecki 3:39:03 (3:39:12)
319. Andrzej Wolniak 4:18:44 (4:18:44)


24. Bieg Zwycięstwa
Bojanowo, 18 maja 2008 r.
ok. 12 km

1. Klaudiusz Kozłowski (Altom Gniezno) 39:58
2. Andrzej Krzyścin (Altom Gniezno) 40:03
3. Tomasz Sobczyk (LUKS Żórawina) 40:26
41. Marek Frontczak 53:40


25. Jubileuszowy Bieg im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego
Piaski, 31 maja 2008 r.
10 km

1. Yevgienij Sirotin (Ukraina) 31:30
2. Dźmitry Dubowski (Ukraina)
3. Wołodymyr Timaszow (Ukraina)
6. Ryszard Płochocki 33:30


29. Bieg Krotosa
Krotoszyn, 1 czerwca 2008 r.
ok. 10 km

1. Artur Kozłowski (Sieradz) 31:27
2. Wołodymyr Timaszow (Ukraina) 31:58
3. Yevgienij Sirotin (Ukraina) 32:22
7. (2. M40) Ryszard Płochocki 34:31
18. (1. K) Marzena Kłuczyńska (Poznań) 36:35
25. (2. K) Karolina Rakieć 37:41
51. Mariusz Kurzajczyk 45:27
68. Andrzej Wolniak 48:55
74. Damian Bugajny 49:34
89. Piotr Maciejewski 52:35
90. Tadeusz Tomeczek 52:35


27. Gośliński Mały Maraton Weteranów
12. Mistrzostwa Polski weteranów w półmaratonie
Murowana Goślina, 1 czerwca 2008 r.

1. Klaudiusz Kozłowski (Altom Gniezno) 1:14:04
2. Marek Dzięgielewski (Płońsk) 1:14:17
3. Przemysław Walewski (Malta Poznań) 1:14:26
80. (6. M55) Marek Frontczak 1:37:42


26. Ogólnopolski Bieg Sokoła
Bukownica, 7 czerwca 2008 r.

1. Łukasz Panfil (Maratony Polskie Team) 33:23
2. Klaudiusz Kozłowski (Altom Gniezno) 33:34
3. Marcin Kowalski (Krotosz Krotoszyn) 33:44
5. (1. M40) Ryszard Płochocki 34:55


Bieg Piotrkowski
Piotrków Tryb., 8 czerwca 2008 r.

12 km - mężczyźni
1. Mikoła Dowmat (Równe Ukraina>
2. Rafał Wroniszewski (Tomaszów Maz.)
3. Michał Stawski (Łódź)
8 km - kobiety
1. Dorota Ustianowska (Częstochowa)
2. Karolina Rakieć
3. Anna Stawska (Łódź)


2. Bieg 24-godzinny o Puchar Lajkonika
Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym
Kraków, 7/8 czerwca 2008 r.

1. Waldemar Pędzich (Ostrołęka) 243,621 km
2. Tadeusz Ruta (Meta Lubliniec) 234,801 km
3. August Jakubik (Pogoń Ruda śląska) 226,020
29. Jausz Banaś 148,260
38. Marek Frontczak 134667
41. Jerzy Wyka 130,610
52. Mariusz Kurzajczyk 102,370


4. Półmaraton Jurajski
Rudawa, 15 czerwca 2008 r.

1. Jan Białk (AMD System) 1:06:40 (netto)
2. Dariusz Kruczkowski (Szklarska) 1:08:08
3. Adam Dobrzyński (AMD System) 1:08:48
34. Dorota Ustianowska (Katowice) 1:18:38
73. (4. K, 1. k18) Karolina Rakieć 1:23:24
399. Damian Bugajny 1:39:30
528. Mariusz Kurzajczyk 1:43:49


2. Półmaraton Słowaka
Grodzisk Wlkp., 15 czerwca 2008 r.

1. Aleksiej Gurkin (Ukraina) 1:07:52
2. Wołodymyr Timaszow (Ukraina) 1:09:19
3. Jewgienij Sirotin (Ukraina) 1:11:44
95. Robert Rzepecki 1:33:03


Jogging de La Louviere (Belgia)
15 czerwca 2008 r.

20 km
1. Eddy Dupont 1:06:26
2. Frederic Baras 1:08:08
3. Sebastian Van Den Abeele 1:09:34
4. (1. M40) Ryszard Płochocki 1:09:53

10 km
1. Gregory Faille 29:45
2. Francois Vallee 31:13
3. Gregory Richez 31:55
361. Piotr Maciejewski 51:25
387. Tadeusz Tomeczek 52:21


1. Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Legierskiego o Istebniański Kapelusz
Istebna, 21 czerwca 2008 r.
ok. 11 km

1. Aleksiej Gurkin (Rosja) 36:42,6
2. Władymir Timaszow (Ukraina) 36:56,7
3. Jewgienij Sirotin (Ukraina) 37:21,9
14. (1. K) Dorota Ustianowska (Częstochowa) 42:21,5
33. (1. K20) Karolina Rakieć 46:05,2
77. Mariusz Kurzajczyk 56:37,8


2. Maraton Ostrowski im. Marka Jakowczyka
Ostrów Wlkp., 29 czerwca 2008 r.

1. Ryszard Płochocki 2:54:10
2. Piotr Taczka (Ostrów) 2:59:47
3. Piotr Bijas (Poznań) 3:06:32
29. Robert Rzepecki 3:45:36
34. Marek Frontczak 3:48:05
64. Andrzej Wolniak 4:14:45
76. Mariusz Kurzajczyk 4:29:09
77. Zbigniew Kaczmarkiewicz 4:29:10
90. Damian Bugajny 4:45:30 (debiut!)

Półmaraton
1. Artur Widziński (Ostrów) 1:29:17
7. Paweł Bartczak 1:45:31


18. Mini Maraton Romana
Chrzan, 29 czerwca 2008 r.
10 km

1. Władimir Timaszow (Ukraina)
(1. K) Karolina Rakieć 37:10


4. Bieg Świętojański Od Zmierzchu do Świtu.
Kalisz, 4/5 lipca 2008 r.
7 h 19 minut

1. Zenon Radziejewski Września 86,8
2. Roman Jasiczek SZWLA Stargard Szczeciński 86
3. Andrzej Urbaniak Zawisza Skalny Fordon Bydgoszcz 80
4. Marek Frontczak Supermaraton Kalisz 77,2
5. Robert Korab MaratonyPolskie.PL Team 77
6. Robert Derda Jogging Świnoujście 75,6
7. Piotr Chełmiński Nadwiślanin Chełmno 75
8. Stanisław Giemza Bielsko-Biała 74,4
8. Piotr Knop Olimpia Wola Załężna 74,4
10. Janusz Wacnik MaratonyPolskie.Pl Team Rzeszów 74
10. Zenon Talar Bols Oborniki 74
12. Marek Bota Real 64-sto Leszno 73
13. Bogdan Jurek Krosno k. Mosiny 71
14. Mirosław Wira Piast Wrocław 68,8
14. Tomasz Krauze Piast Wrocław 68,8
14. Krzysztof Tomaszewski Geotermia Uniejów 68,8
17. Jarema Dubiecki Arturówek Łódź 68,2
18. Przemysław Torłop Grupa Trójmiasto Gdańsk 64
19. Mariusz Ciesiński Vege Runners Siemianowice Śl. 63
20. Krzysztof Łąkowski Maniac Poznań 62,3
21. Magdalena Raczyńska MaratonyPolskie.Pl Team 60,4
22. Przemysław Brożek Oborniki 60
23. Tomasz Ławniczak Maniac Poznań 56,4
23. Izabela Moskal Brylant Kórnik 56,4
25. Beata Krystkowiak Maniac Poznań 54
25. Jerzy Wyka Supermaraton Kalisz 54
27. Tadeusz Tomeczek Supermaraton Kalisz 53
28. Zbigniew Maniszewski MaratonyPolskie.Pl Team Unisław 51
28. Aleksy Szablicki Meta Lubliniec 51
28. Leszek Bulski Łódź 51
31. Jerzy Bednarz Poznań 46
32. Barbara Gil Sierpc 45,8
33. Justyna Tarkowska ZFT Błędów 45,2
34. Janusz Banaś Supermaraton Kalisz 45
35. Robert Gudowski biegajznami.pl Jelenia Góra 45
36. Krzysztof Wojtecki MaratonyPolskie.Pl Team Wilków 42,195
37. Mariusz Kurzajczyk Supermaraton Kalisz 42,195
38. Witold Olejniczak Maraton Ostrów 42,195
39. Grzegorz Smoczyk Triathlon Delfin Kalisz 42,195
40. Marcin Elias Poznań 42,195
41. Piotr Maciejewski Supermaraton Kalisz 42,195
42. Jadwiga Wacnik Rzeszów 42,195
43. Tomasz Sowierszenko Zabrze 42,195
44. Urszula Wojtecka ZFT Błędów 42,195
45. Krzysztof Adamczak SZWLA Stargard Szczeciński 35
46. Katarzyna Werner Maraton Turek 33
47. Szymon Jankowski PWSZ Kalisz 33
48. Robert Rzepecki Supermaraton Kalisz 30
49. Damian Bugajny Supermaraton Kalisz 30
50. Andrzej Wolniak Supermaraton Kalisz 27
51. Karolina Rakieć Supermaraton Kalisz 24
52. Sylwia Kapusta Florian Chojnice 24
53. Czesław Fabiański Kalisz 21,4
54. Czesław Werner Florian Chojnice 21
54. Piotr Werner Maraton Turek 21
56. Andrzej Plichta UKS 12 Kalisz 21
57. Marcin Urbaniak Supermaraton Kalisz 21
58. Patrycja Feldfebel Kalisz 21
59. Iwona Werner Celestyny 15
60. Krzysztof Dziedzic Start Kalisz 15
61. Michał Torłop Gdańsk 15
62. Gracjan Wolniak Kalisz 15
63. Adam Rogacki Supermaraton Kalisz 9
64. Nikoleta Wojtecka MaratonyPolskie.Pl Team Wilków 9
65. Wiktor Werbiński Kalisz 9
66. Jacek Konopka Kalisz 3


Bieg O Grand Prix Ostrowa
12 lipca 2008 r.
6 km

1. Ryszard Płochocki 21:05
2. Dariusz Kochanek (Finisz) 21:11
3. Piotr Taczka (Ostrów) 21:15
10. Marcin Urbaniak 21:53
20. Damian Bugajny 24:17
21. Marek Frontczak 24:36
28. Andrzej Wolniak 28:27


3. Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego
Bydgoszcz, 12/13 lipca 2008 r.

1. Mariusz Szostak (Bielsko-Biała) 03:05:47
2. Aleksander Borkowski (Komenda Portu Wojennego Świnoujście) 03:08:44
3. Adam Mrozik (Jutrzenka Bydgoszcz) 10. Robert Rzepecki 3:28:16
59. Mariusz Kurzajczyk 4:29:00


28. Bieg o Złoty Kłos
Kołaczkowo, 13 lipca 2008 r.
10 km

1. Michał Kaczmarek (Grunwald Poznań) 32:28
2. Piotr Dziuba (Maratończyk Okonek) 33:05
3. Dariusz Szrama (Leśne Ludki Oborniki) 33:07
6. (2. M40) Ryszard Płochocki 34:32
14. (1. K) Marzena Kłuczyńska (Poznań) 35:53
26. (3. K) Karolina Rakieć 37:30
68. Damian Bugajny 44:45
70. Marek Frontczak 44:46
92. Andrzej Wolniak 47:52
126. Piotr Maciejewski 53:53


13. Bieg Uliczny
Jaworzno, 2 sierpnia 2008 r.
15 km

1. Henryk Szost (Grunwald Poznań) 45:56 (netto)
2. Arkadiusz Sowa (Grunwald Poznań) 47:37
3. Vadym Slobodeniuk (Ukraina) 47:42
28. Ryszard Płochocki 54:26
178. Damian Bugajny 1:07:02 (rekord życiowy)
211. Marek Frontczak 1:08:33


Bieg O Grand Prix Ostrowa
3 sierpnia 2008 r.
6 km

1. Ryszard Płochocki 21:23
2. Krzysztof Perz (Ostrów) 21:30
3. Radosław Adamus (Ostrów) 21:34
15. Damian Bugajny 24:11
20. Marek Frontczak 24:57


3. Bieg Rajskowski
9 sierpnia 2008 r.
ok. 5 km

1. Ryszard Płochocki 16:52
2. Dariusz Cichorek (Finisz) 16:58
3. Wiktor Leśniewski (Triathlon Delfin) 17:09
6. Daniel Olszyna 17:40
16. Dariusz Kujawa 20:45
17. Robert Rzepecki 20:50
18. Marek Frontczak 21:08
31. Zbigniew Kaczmarkiewicz 23:17
32. Andrzej Wolniak 23:37


17. Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Kobylin, 15 sierpnia 2008 r.
15 km

1. Marcin Fehlau (Świat Biegacza Poznań) 48:31
2. Klaudiusz Kozłowski (Altom Gniezno) 49:06
3. Tomasz Sobczyk (LUKS Żurawina) 49:08
6. (1. M4) Ryszard Płochocki 52:25
30. (1. K)Karolina Rakieć 56:35
54. Paweł Bartczak 1:01:20


14. Międzynarodowy Maraton Solidarności Gdynia-Sopot-Gdańsk
15 sierpnia 2008 r.

1. Jarosław Janicki (Hermes Gryfino) 2:20:59 (2:20:58 netto)
2. Adam Dobrzyński (LKS Puck) 2:21:29 (2:21:26)
3. Siergiej Okseniuk (Ukraina) 2:23:52
120. Robert Rzepecki 3:35:36 (3:35:24)
230. Damian Bugajny 4:06:52 (4:06:39) - rekord życiowy
272. Zbigniew Kaczmarkiewicz 4:20:47 (4:20:34)
274. Andrzej Wolniak 4:21:04 (4:20:51)


4. Bieg Katorżnika
Kokotek, 16 sierpnia 2008 r.
ok. 7 km

I seria eliminacyjna
1. Mariusz Kamiński (Truso Elbląg) 1:23:14
2. Wojciech Frączek (Prus) 1:23:19
3. Adam Jarzębowicz (Katowice) 1:23:26
108. Andrzej Wolniak 1:54:11


9. Międzynarodowy Bieg im. St. Staszica o puchar Prezesa ZGM Zębiec SA
Brody, 17 sierpnia 2008 r.
10 km

1. Witalij Rybak (Ukraina) 28:56,64
2. Igor Olifrienko (Ukraina) 30:31,18
3. Aleksander Kiptach (Ukraina) 31:11:50
61. Marek Frontczak 42:33:78


8. Półmaraton Rejów
Skarżysko-Kamienna, 23 sierpnia 2008 r.

1. Joel Komen (Kenia) 1:07:22
2. Mychajło Iveruk (Ukraina) 1:08:16
3. Wiktor Starodupcew (Ukraina) 1:08:39
14. (2. M40) Ryszard Płochocki 1:18:10


5. Półmaraton Rekreacyjny Puchatka
Parzęczew, 24 sierpnia 2008 r.

1. Jan Marian Waróblewski (ENTRE.PL Team) 1:12:50
2. Maciej Fingas (Sopot) 1:15:15
3. Paweł Szymajda (Błyskawica Domaniewice) 1:15:50
18. (1. K) Karolina Rakieć 1:26:00
64. Marek Frontczak 1:37:43
168. Zbigniew Kaczmarkiewicz 1:53:07


27. Bieg Kazimierzowski
Pyzdry, 31 sierpnia 2008 r.
ok. 10 km

panie
1. Marzena Kłuczyńska (AZS AWF Poznań) 16:00
2. Katarzyna Czyż (Pogoń Ruda Śląska) 16:05
3. Karolina Rakieć 16:36

panowie
1. Marcin Fehlau (Świat Biegacza Poznań) 29:48
2. Michał Bartoszak (Saucony) 30:25
3. Klaudiusz Kozłowski (Altom Gniezno) 30:26
12. Ryszard Płochocki 32:30
59. Damian Bugajny 39:03
77. Marek Frontczak 42:26
101. Tadeusz Tomeczek 48:08
102. Piotr Maciejewski 48:19


29. Maraton Uznamski
Świnoujście-Wolgast, 6 września 2008 r.

1. Jarosław Janicki (Gryfino) 2:49:38
2. Jacek Konieczny 2:51:58
3. Ryszard Janusz 2:58:06
60. Marek Frontczak 3:49:19
151. Andrzej Wolniak 4:31:37
172. Zbigniew Kaczmarkiewicz 4:45:13
188. Piotr Maciejewski 5:03:42
192. Tadeusz Tomeczek 5:28:21


18. Półmaraton Philipsa
Mistrzostwa Polski w półmaratonie
Piła, 7 września 2008 r.

1. Boniface Nouva (Kenia) 1:03:48 (netto 1:03:47)
2. Joel Komen (Kenia) 1:04:07
3. (1. MP) Artur Kozłowski (MLUKS MOS Sieradz) 1:04:29
5. (2. MP) Michał Kaczmarek (Grunwald Poznań) 1:04:46
6. (3. MP) Paweł Ochal (MUKS Bydgoszcz) 1:04:53
28. (1. K) Volha Krautsova (Grodno) 1:14:41
29. (1. MP) Agnieszka Gortel (AKS Chorzów) 1:14:48 (1:14:47)
30. (2. MP) Edyta Lewandowska (RKS Łódź) 1:14:54
34. Marzena Kłuczyńska (AZS Poznań) 1:15:20
35. (3. M40) Ryszard Płochocki 1:15:22 (1:15:21)
113. Karolina Rakieć 1:23:20 (1:23:19)
316. Damian Bugajny 1:33:08 (1:32:48) r.ż.


19. Bieg Władysława Jagiełły
Pobiedziska, 13 września 2008 r.
21,097 m

1. Maciej Łucyk (Stołężyn) 1:11:26
2. Sławomir Kąpiński (Płock) 1:11:45
3. Andrzej Krzyścin (Altom Gniezno) 1:12:28
11. (1. K) Agnieszka Janasiak (Olimpia Poznań) 1:18:18
14. (2. K) Karolina Rakieć 1:22:05
91. Andrzej Wolniak 1:49:38
97. Zbigniew Kaczmarkiewicz 1:51:06


Bieg O Grand Prix Ostrowa
13 września 2008 r.
6 km

1. Ryszard Płochocki 21:34
2. Aron Przybył (Finisz Kalisz) 21:52
3. Piotr Taczka (Ostrów) 21:58
14. Damian Bugajny 24:04


15. Ogólnopolski Bieg o Memoriał Mariana Śmigielskiego
Mogilno, 14 września 2008 r.
10 km

1. Boniface Nahvawambwa (Kenia) 30:33
2. Nathan Soimo (Kenia) 30:37
3. Krzysztof Bartkiewicz (maratonypolskie.pl Team) 32:29
14. (1. M45) Ryszard Płochocki 34:54
59. Damian Bugajny 41:11 r.ż.


26. Wrocław Maraton
14 września 2008 r.

1. Wilfred Cheserek (Kenia) 2:19:51 (2:19:50 netto)
2. Richard Rotich (Kenia) 2:23:26 (2:23:25)
3. Jarosław Janicki (Gryfino) 2:24:07 (2:24:06)
54. Jerzy Wyka 3:09:19 (3:09:13)
168. Dariusz Kujawa 3:26:26 (3:26:17) r.ż.
337. Marek Frontczak 3:41:32 (3:41:24)
415. Mirosław Antczak 3:48:04 (3:46:35)

Drużynowo
1. LUKS Żórawina 7:51:40
2. Dęby Wałbrzych 8:41:24
3. Piast Wrocław 8:46:41
17. Supermaraton Kalisz 10:17:17


31. Ogólnopolski Biegu Lechitów
Ostrów Lednicki-Gniezno, 20 września 2008 r.
21,097 km

1. Marcin Fehlau (Świat Biegacza Poznań) 1:07:48
2. Andrzej Krzyścin (Altom Gniezno) 1:13:27
3. Klaudiusz Kozłowski (Altom Gniezno) 1:14:04
22. Paweł Bartczak 1:26:31
167. Andrzej Wolniak 1:46:16

11. Mistrzostw Polski lekarzy
1. Paweł Paliga (Maniac Poznań) 1:20:55
2. Paweł Bartczak 1:26:31
3. Leszek Walczak (Maraton Leszno) 1:27:48


24. Bieg o Memoriał Bogusława Psujka
Oleśnica, 20 września 2008 r.
ok. 10 km

1. Artur Kozłowski (MOS Sieradz) 33:52
2. Marek Drzała (KMP Legnica) 34:15
3. Dariusz Kruczkowski (Zawisza Bydgoszcz) 34:24
14. (1. K) Olga Ochal (MUKS Bydgoszcz) 39:15
16. Karolina Rakieć (2. K) 39:23


2. Bieg Kościuszki
Kalisz, 21 września 2008 r.
ok. 5 km

1. Aron Przybył (Finisz Kalisz) 14:57
2. Błażej Wytwer (Turek) 15:01
3. Mateusz Kaźmierczak (Triathlon Delfin Kalisz) 15:20
4. (1. K) Karolina Rakieć 16:02
8. Damian Bugajny 17:38
10. Marek Frontczak 19:34
13. Zdzisław Druciarek 20:46
15. Piotr Maciejewski 21:50
17-18. Łukasz Szymczak 22:31
Adam Rogacki 22:31
Gimnazjalistki
7. Patrycja Feldfebel


27. Łowicki Półmaraton Jesieni
Łowicz, 28 września 2008 r.

1. Błażej Brzeziński (Bydgoszcz) 1:05:52
2. Wiktor Starodubcew (Ukraina) 1:06:10
3. Przemysław Rojewski (Luzino) 1:06:30
11. (3. M40) Ryszard Płochocki 1:13:54
18. Aleksandra Jakubczak (Agros Zamość) 1:17:34
29. Karolina Rakieć 1:23:45
102. Andrzej Wolniak 1:47:52


30. Maraton Warszawski
Warszawa, 28 września 2008 r.

1. Alemayehu Shymye (Kenia) 2:11:50
2. Michael Koronei (Kenia) 2:13:17
3. Dar es Salaam Hombo Disidery (Tanzania) 2:13:41
557. Marek Frontczak 3:34:19 (3:33:35 netto)
1590. Zbigniew Kaczmarkiewicz 4:13:34 (4:11:56)
1820. Jerzy Wyka 4:23:42 (4:20:18)


Bieg O Grand Prix Ostrowa
4 października 2008 r.
6 km

1. Ryszard Płochocki 21:47
2. Radosław Adamus (Maraton Ostrów) 21:57
3. Piotr Taczka (Ostrów) 22:09
9. Damian Bugajny 24:01
25. Andrzej Wolniak 27:06


28. Bieg Uliczny Ptolemeusza
5 października 2008 r.
10 km

1. Michał Kaczmarek (Grunwald Poznań) 29:36
2. Paweł Ochal MUKS Bydgoszcz) 30:25
3. Radosław Kłeczek (Śląsk Wrocław) 30:27
13. Daniel Olszyna 35:27
18. (1. K) Olga Ochal (MUKS Bydgoszcz) 35:52
24. (2. K) Karolina Rakieć 36:32
26. (3. K) Katarzyna Dziwosz (AMD NTT System Warszawa) 37:22
39. Paweł Bartczak 39:29
47. Damian Bugajny 41:19
54. Dariusz Kujawa 42:00
69. Marek Frontczak 43:26
105. Andrzej Frątczak 46:51
113. Andrzej Wolniak 47:49
116. Zdzisław Druciarek 48:22
139. Rafał Łysiak 53:16
117. Adam Rogacki 53:17


Toyota Bucharest International Marathon
12 października 2008 r.

1. Maundo Francisc Muendo (Kenia)2h:15:46
2. Nixon Kipkoech (Kenia) 2:15:50
3. Moustapha Erebah (Włochy) 2h:16:16
14. (1. K) Valentina Delion (Mołdowa, Rumunia) 2:49:52
16. (2. K) Alina Adriana Istudora (Rumunia) 2:55:54
19. (3. K) Ana Mecico (Rumunia) 2:58:27
22. (4. K) Karolina Rakieć 3:02:30


9. Poznań Maraton
12 października 2008 r.

1. Mathew Kosgei (Kenia) 2:13:45 (2:13:44 netto)
2. Julio Klimo (Kenia) 02:14:02
3. John Mutai (Kenia) 02:14:18
138. Paweł Bartczak 3:08:26 (3:08:09 r.ż.)
780. Marek Frontczak 3:45:06 (3:44:40)
816. Mirosław Antczak 3:47:08 (3:45:13)
1276. Damian Bugajny 4:04:46 (4:04:17 r.ż.)
1623. Zbigniew Kaczmarkiewicz 4:18:35 (4:18:26)
1828. Andrzej Wolniak 4:27:54 (4:26:35)
2188. Robert Rzepecki 4:49:01 (4:48:55)
2318. Rafał Łysiak 4:59:47 (4:58:30)
2479 Piotr Maciejewski 5:19:18 5:17:58)


2. Bieg Ekologiczny do Gorących Źródeł
Uniejów, 19 października 2008 r.
10 km

8. (1. M40) Ryszard Płochocki 33:53
54. Damian Bugajny 39:51
162. Andrzej Wolniak 48:05
187. Piotr Maciejewski 51:20


24. Supermaraton Kalisia
Stawiszyn-Blizanów, 25 października 2008 r.
100 km

1 Marcin Sieja Agros Żary 07:54:16 MP 1/M45
2 Piotr Uciechowski Tarchalanka Tarchały Wielkie 08:14:24 I WMP 2/M45
3 Włodzimierz Waluś Groniczek Bielsko-Biała 08:30:31 II WMP 3/M45
4 Zbigniew Zawadzak ENTRE.PL Team 08:35:22
5 Andrzej Burek Maratony Polskie.pl Team Szczecin 08:36:31 1/M55
6 Grzegorz Niwiński Tupot Ustka 08:41:21 1/M50
7 Roman Maciejasz KB LOK Bochnia 08:46:38 * 2/M50
8 Robert Derda Jogging Świnoujście/TT Szczecin 08:49:32 1/M35
9 Zenon Stępień KKL Kielce 08:49:56
10 Dariusz Rosa ENTRE.pl Team Warszawa 08:51:19 1/M40
11 Paweł Kotlarz Byledobiec Anin 08:52:52 1/M30
12 Arkadiusz Fabiś maratonypolskie.pl Team Stęszew 08:53:55 2/M35
13 Jarema Dubiecki Arturówek Łódź 08:54:52 3/M35
14 Piotr Bijas Maniac Poznań 08:55:24 2/M30
15 Paweł Szynal OLYMP Błonie 09:05:16
16 Zenon Radziejewski Września 09:07:30
17 Stanisław Giemza Bielsko-Biała 09:10:33 2/M55
18 Piotr Szrajner ENTRE.pl Team Warszawa 09:13:13 3/M30
19 Robert Korab maratonypolskie.pl Team Rzeszów 09:13:40
20 Artur Żelichowski Zadyszka Oświęcim 09:18:53
21 Bartosz Lisiecki Poznań 09:20:09
22 Tadeusz Dziekoński Juvenia Białystok 09:28:32 3/M55
23 Daniel Głembski Brygada Kryzys Kołobrzeg-Warszawa 09:33:56
24 Wacław Wilczyński Kędzierzyn-Koźle 09:37:27
25 Zenon Talar Bols Oborniki 09:41:26
26 Leszek Muzyczyszyn Sambor Tczew 09:48:53
26 Jakub Koczwara Sambor Tczew 09:48:53 1/M20
26 Sławomir Rzechuła Bielsko-Biała 09:48:53 2/M40
29 Wojciech Staszewski Gazeta Wyborcza Warszawa 09:52:00 3/M40
30 Jerzy Piotrkowski Piast Wrocław 09:53:43 3/M50
31 Janusz Wacnik Maratony Polskie TEAM Rzeszów 09:56:04
32 Stanisław Olbryś Pimar Legionowo 09:57:04
33 Barbara Muzyka Kopytko IM 2010 Warszawa 09:57:13 MP - K 1/K/1K35
34 Ryszard Wołoszyn Drużyna Flory Bielsko-Biała 09:57:14
35 Sławomir Nowicki SZWLA Stargard Szczeciński 10:07:40
36 Tomasz Kuliński doliniarze.com Katowice 10:08:23
37 Przemysław Torłop Grupa Trójmiasto Gdańsk 10:09:40
38 Sławomir Krajewski doliniarze.com Katowice 10:13:56
39 Mirosław Wira Piast Wrocław 10:15:17
40 Piotr Knop Olimpia Wola Załężna 10:15:34
41 Jacek Chałupka Biegiem przez Polskę Nowe Miasto 10:25:00 2/M20
42 Tomasz Pelchen Biegiem przez Polskę Grójec 10:25:10
43 Iwona Balcerzak Zberki 10:26:30 * 2/K, 1/K20
44 Tadeusz Kieszek Ożarowianka 10:34:56
45 Danuta Kozłowska Kubuś Sierpc 10:41:20 I WMP - K 3K, 1/K50
46 Damian Szpak Szpaq Team Tychy 10:44:04
47 Marek Kułakowski Podkowa Leśna 10:44:24
48 Szymon Pyrka Sparta Nietkowice 10:46:31
49 Piotr Stołowski IKS ATAK Elbląg 10:49:34
50 Krzysztof Grzybowski Amator Gorzów 10:52:29
51 Tomasz Baranow Platerów 10:55:30
52 Alicja Banasiak Beskidek Bielsko-Biała 10:58:17 II WMP - K 1/K55
53 Piotr Horała Wrocławskie Krasnale 11:04:20 3/M20
54 Bogusław Kisiel Witar Tarnobrzeg 11:04:40
55 Krzysztof Ćwiertnia Pędziwiatr Gliwice 11:09:35
56 Jan Skakluk Pimar Legionowo 11:10:35
57 Marek Frontczak Supermaraton Kalisz 11:16:55
58 Mariusz Chwiałkowski Słupca 11:26:26
58 Paweł Szymczak Maniac Poznań 11:26:26
60 Bogdan Jurek Mosina 11:32:59
61 Łukasz Czyżykowski Wrocław 11:34:38
62 Andrzej Kasprzak Kyokushin Herbalife Inowrocław 11:35:04
63 Barbara Nowak-Lewandowska Zberki 11:37:05 2/K50
64 Marzena Rzeszótko Drużyna Flory Bielsko-Biała 11:41:40 1/K40
64 Leszek Rzeszótko Drużyna Flory Bielsko-Biała 11:41:40
66 Piotr Czechorowski Wrocław 11:47:10
66 Ryszard Kałaczyński Grom Więcbork 11:47:10
68 Marek Bota Real 64-sto Leszno 11:49:35
69 Tomasz Krauze Piast Wrocław 11:49:55
70 Tadeusz Józwik Olszowiec 11:57:35
71 Marek Wiewiórski ADT Poland Nowy Dwór Maz. 11:57:36
72 Łukasz Borowicz Zabiegani Częstochowa 12:11:36
73 Przemysław Kupidura Wydział Geodezji i Kartografii PW Warszawa 12:17:37
74 Wiesław Komór Wrocław 12:22:30
74 Andrzej Cymanek Fortum Wrocław 12:22:30
76 Jerzy Wyka Supermaraton Kalisz 12:25:10
77 Zdzisław Szymański Sokół Koło 12:29:40 1/M60
78 Łukasz Aksamit doliniarze.com Katowice 12:36:46
79 Andrzej Majewski Diament Świeszyno 12:40:21
80 Andrzej Wolniak Supermaraton Kalisz 12:41:20
81 Szymon Jankowski biegajznami.pl Warszawa 12:41:30
82 Tomasz Tęcza Zabiegani Częstochowa 12:53:12
82 Sławomir Walczak Marki 12:53:12
84 Dariusz Kłos KM UMK Toruń 13:19:20
* najlepsi debiutanci

85 km
85 Łukasz Nowosielski Józefów 07:41:55
86 Aleksy Szablicki Meta Lubliniec 09:42:55
87 Piotr Sprawka AZS WAT Warszawa 10:56:50
88 Władysław Angiel Bydgoszcz 11:48:20
89 Andrzej Obstarczyk Zadyszka Oświęcim 12:06:33
90 Jacek Balicki Goniec Nowosolna Łódź 12:12:36

70 km
91 Mateusz Bajsztok AZS-AWF Gorzów Wlkp. 06:03:54
92 Roman Jasiczek SZWLA Stargard 06:07:00
93 Karol Janicki AZS AWF Gorzów Wlkp. 06:26:30
94 Wojciech Grzeszczuk Warszawa 07:05:26
95 Tomasz Kłoszewski Kabacka Grupa Biegowa Warszawa 07:39:35
96 Marcin Zieliński Opole 07:56:53
97 Marcin Klisz Sherpas A.T. Nowa Iwiczna 08:22:09
98 Maciej Krzyżanowski Arturówek Łódź 08:33:38
99 Damian Drąszkiewicz Maniac Poznań 09:15:42
100 Marcin Mularczyk Goniec Nowosolna Łódź 09:24:52
101 Grzegorz Flunt Frajda/JW 4391 Tomaszow Mazowiecki 10:14:23
102 Magdalena Raczyńska Meta Lubliniec 11:29:43

55 km
103 Maciej Łątkowski Maniac Poznań 04:07:29
103 Sławomir Marszałek Maniac Poznań 04:07:29
105 Piotr Kuryło J.W.Ślepsk 04:37:54
106 Paweł Kuryło J.W. Ślepsk 04:45:00
107 Rafał Wróbel doliniarze.com Katowice 05:21:40
108 Krzysztof Łątkowski Maniac Poznań 05:58:19
109 Robert Gudowski maratonkarkonoski.pl Jelenia Góra 05:59:06
110 Robert Tur Forma Wodzisław Śląski 06:05:20
111 Marcin Elias Poznań 06:33:17
112 Czesław Rozbicki Artemis Wrocław 06:41:00
113 Małgorzata Obstarczyk Zadyszka Oświęcim 08:52:00
114-115 Tomasz Piekoszowski Żory 08:55:39
114-115 Jadwiga Wacnik Maratony Polskie.PL TEAM Rzeszów 08:55:39

Łyżworolki

M. Imię Nazwisko Klub Czas
143 km
Halina Igłowska Active Star Toruń 07:13:58

100 km
1 Damian Ciborowski Speed Jasło 03:53:20 1M
2 Gabriela Ciborowska Speed Jasło-Pisz 03:53:45 1K
3 Sebastian Ciborowski Speed Jasło-Pisz 03:53:58
4 Ireneusz Pawlak Triathlon Delfin Kalisz 03:58:10
5 Ireneusz Sajdak Speed Jasło-Pisz 04:29:05
6 Katarzyna Grzyb Speed Jasło-Pisz 04:44:49
7 Aneta Ciborowska Speed Jasło-Pisz 04:44:49

72km
Krzysztof Górny Finisz Kalisz 03:14:26
Natalia Krawczyk Triathlon Delfin Kalisz 03:35:58

58 km
Waldemar Ciborowski Speed Jasło-Pisz 04:22:20
Irena Ciborowska Speed Jasło-Pisz 04:47:06

Nartorolki
100 km
Bogusław Wawrzyniak Gorzyce 05:10:30


46. Uliczny Bieg Niepodległości
Ostrów Wielkopolski, 26 października 2008 r.
ok. 10 km

1. Marek Drzała (Legnica) 31:21
2. Klaudiusz Kozłowski (Altom Gniezno) 32:10
3. Karol Bryl (Strzegom) 32:27
8. (2. M40) Ryszard Płochocki 33:52
47. Damian Bugajny 40:16


11. Jesienny Bieg Polski-Dziennika Bałtyckiego i GOSiR
Gdynia, 11 listopada 2008 r.
10 km

1. Dariusz Klein (Dąbrówka) 32:10
2. Bartosz Mazerski (Zantyr Sztum) 32:11
3. Przemysław Rojewski (Wakoz Luzino) 32:45
21. (1. K) Maria Maj-Roksz (AMD NTT System) 35:58
48. (2. K) Karolina Rakieć 38:43
321. Andrzej Wolniak 51:00
387. Mariusz Kurzajczyk 54:40


19. Biegi Niepodległości
Turek, 11 listopada 2008 r.
ok. 5 km

1. Michał Kaczmarek (Grunwald Poznań )
2. Sergiej Kowalaidys (Ukraina)
3. Igor Żaworona (Białoruś)
14. (1. kat. 65/56) Ryszard Płochocki
xx. Damian Bugajny


14. Barbórkowy Bieg Skalnika
Gracze, 22 listopada 2008 r.
ok. 14 km

1. Tomasz Sobczyk (Żórawina) 47:19
2. Bogdan Jarosz (Wrocław) 47:56
3. Sławomir Pieczurowski (Żórawina) 48:15
4. (3. M40) Ryszard Płochocki 48:53
63. Damian Bugajny 59:28
96. Marek Frontczak 1:03:16
162. Mariusz Kurzajczyk 1:10:40


6. Półmaraton Świętych Mikołajów
Toruń, 6 grudnia 2008 r.

1. Tomasz Drag (Łubianka) 1:09:41
2. Sławomir Kąpiński (Płock) 1:09:50
3. Krzysztof Bartkiewicz (Toruń) 1:13:34
11. (3. M40) Ryszard Płochocki 1:16:18
32. (1 K) Marzena Kłuczyńska (Poznań) 1:22:09
35. (2. K) Arleta Meloch (Grudziądz) 1:22:29
70. (3. K) Karolina Rakieć 1:27:14
593. Mariusz Kurzajczyk 1:53:00
814. Czesław Fabiański 2:03:34


4. Bieg Wigilijny od Zmierzchu do Świtu
Kalisz, 19/20 grudnia 2008 r.
15:56 h

1 Zenon Radziejewski Września 131,2
2 Przemysław Torłop Grupa Trójmiasto Gdańsk 131,1
3 Grzegorz Wiese Koronowo 125,2
4 Jarema Dubiecki Arturówek Łódź 123,4
5 Zenon Talar Bols Oborniki 123
6 Tadeusz Ruta Meta Lubliniec 115,8
7 Stanisław Giemza Bielsko-Biała 111,8
8 Piotr Knop Olimpia Wola Załężna 107,4
9 Marek Frontczak Supermaraton Kalisz 106
10 Janusz Banaś Supermaraton Kalisz 101,2
11 Janusz Wacnik MaratonyPolskie.pl Rzeszów 95,6 12 Tomasz Krauze Piast Wrocław 76,6
13 Mirosław Wira Piast Wrocław 73
14 Arkadiusz Grząka Ostrów Wielkopolski 71
15 Marcin Elias Poznań 63,4
16 Aleksy Szablicki Meta Lubliniec 61,4
16 Magdalena Raczyńska Meta Lubliniec 61,4
18 Jerzy Bednarz Poznań 53
19 Tomasz Ławniczak Maniac Poznań 51,4
20 Wiesław Klich Polkowice 51,2
21 Mariusz Wiśniewski Kalisz 51
22 Leszek Bulski Łódź 50,6
22 Bogdan Jurek Krosno 50,6
24 Tomasz Chmielewski Kalisz 47
25 Damian Bugajny Supermaraton Kalisz 44,6
26 Jerzy Wyka Supermaraton Kalisz 43,2
27 Grzegorz Smoczyk PWSZ Kalisz 42,8
27 Piotr Banaś Supermaraton Kalisz 42,8
27 Szymon Jankowski PWSZ Kalisz 42,8
30 Marian Zielonka Maraton Ostrów 42,2
30 Witold Olejniczak Maraton Ostrów 42,2
30 Andrzej Wolniak Supermaraton Kalisz 42,2
33 Robert Rzepecki Supermaraton Kalisz 40,2
34 Tadeusz Tomeczek Supermaraton Kalisz 38,8
35 Czesław Fabiański Supermaraton Kalisz 32,8
36 Radosław Ertel MaratonyPolskie.pl Laski 30,6
37 Sławomir Kawala Kalisz 30,2
38 Mariusz Mazur Kalisz 26,4
39 Zbigniew Kaczmarkiewicz Supermaraton Kalisz 24,6
40. Henryk Czerniak Kołaczkowo
41 Piotr Maciejewski Supermaraton Kalisz 20,4
42 Dariusz Kujawa Supermaraton Kalisz 20,2
42 Krzysztof Florczak Maraton Ostrów 20,2
42 Mirosław Antczak Supermaraton Kalisz 20,2
42 Julian Kędzierski Kalisz 20,2
46 Mariusz Kurzajczyk Supermaraton Kalisz 16,6
47 Piotr Kęszka Supermaraton Kalisz 16,2
47 Karolina Rakieć Supermaraton Kalisz 16,2
49 Piotr Werner Maraton Turek 14,4
50 Robert Werner Celestyny 12,6
51 Czesław Werner Florian Chojnice 12,4
51 Tomasz Frontczak Kalisz 12,4
53 Andrzej Jabłoński Relaks Kalisz 12,2
54 Iwona Werner Celestyny 10,6
54 Jakub Rychlik Supermaraton Kalisz 10,6
56 Sylwia Kapusta Florian Chojnice 8,4
55 Arkadiusz Fingas Kalisz 8,4
55 Marek Wolniak Kalisz 8,4
55 Stanisław Paraczyński Kalisz 8,4


25. Międzynarodowy Bieg Sylwestrowy im. Ryszarda Burgiela
Poznań, 28 grudnia 2008 r.
10,8 km

1. Dariusz Kruczkowski (Zawisza Bydgoszcz) 34:33 (brutto)
2. Maciej Muślewski (Olimpia Poznań) 34:47
3. Adam Kierzek (Olimpia Poznań) 35:15
19. (1. K) Anna Kordus (Olimpia Poznań) 39:58
22. (2. K) Karolina Rakieć 40:14
192. Mariusz Kurzajczyk 50:30
246. Andrzej Wolniak 52:09


2. Sylwestrowy Bieg Uliczny
Trzebnica, 31 grudnia 2008 r.
10 km

1. Radosław Kłeczek (Osowa Sień) 29:52
2. Adam Draczyński (Grunwald Poznań) 29:58
3. Arkadiusz Gardzielewski (Śląsk Wrocław) 30:09
31. Ryszard Płochocki 35:07
213. Robert Rzepecki 43:29
387. Marek Frontczak 48:08
416. Andrzej Wolniak 48:54